Jan 30, 2013

Як Стати “Справжнім Американцем”?

Перебуваючи на території Сполучених Штатів Америки аж цілих 19 днів, починаєш розуміти, що потрібно для того, щоб стати справжнім Американцем. Як би це не звучало дивно, але отримати SSN і відкрити рахунок в банку – не достатньо. Потрібно трішечки більше. Ось, до Вашої уваги, список тих речей, які просто необхідно виконати, щоб почувати себе повноцінним резидентом США.

Social Security Number

SSN = Social Security Number або Номер Соціального Забезпечення. Це такий собі унікальний 9-ти значний номер, який присвоюється всім громадянам США, а також резидентам. Цей номер також де-факто вважається національним ідентифікаційним кодом. Так ось, для того щоб отримати такий номер, потрібно
 • в першу чергу мати відповідну візу в паспорті, котра засвідчує, що Ви тут збираєтеся працювати
 • далі треба просто потинятися по території штатів хоча б 1 тиждень - це дуже важливий момент без якого Номеру Соц. Забезпечення просто не отримати :)
 • тепер, коли потинялися, можна їхати в найближче до Вас Агентство Соціального Забезпечення (Social Security Administration)
 • а там все як для людей – прийшов, взяв електронний квиток з порядковим номером, почекав доки такий номер з’явиться на електронному табло (доки чекаємо можна заповнити потрібну форму/заяву), підійшов до віконечка, тобі за 5 хв. все оформили та ще й подякували
 • voila – тепер Вас пронумерували, і через 1-2 тижні Ви отримаєте SSN поштою.
Зробили SSN? Тепер офіційно можемо платити податки і відкладати гроші на пенсію.
Врахуйте, що якщо Ви приїхали сюди не працювати, а, скажімо, чоловіку їсти варити :), то Вам такий Соціальний Номер не дозволений. Тим не менше, візьміть собі документ, котрий засвідчує цей факт. Такий документ Вам потім знадобиться хоча б для того, щоб здати легально на водійські права. І не тільки!..

Proof of Address

Наступна важлива річ – це Proof of Address або іншими словами те, що може підтвердити адресу Вашого проживання. Без цього Ви, наприклад, не відкриєте рахунку в банку або, скажімо, не зможете отримати водійські права. Що ж це може бути? Ну, для початку, Ваш роботодавець може видати Вам листок формату А4, на якому буде написано, що Ви проживаєте там-то-там-то. З таким підтвердженням вже можна йти в банк. А от для водійських прав цього буде недостатньо. Тут вже потрібно, щоб на Ваше прізвище і Вашу адресу прийшов поштовий конверт з якоїсь офіційної установи. Але не хвилюйтеся, бо таких конвертів Ви будете мати як мінімум 2-і штуки: один від SSA з Вашим SSN номером, а інший з банку, після того як Ви відкриєте у них рахунок (з банку такі листи Ви будете отримувати постійно).

Отже, пам’ятайте, що такі конверти потрібно зберігати – вони Вам ще пригодяться!

Checking Account

Тепер про рахунок в Американському банку (або Checking Account). Тут взагалі просто. Причому відкрити такий рахунок Ви можете ще до того, як Вам пришлють SSN. Отже:
 • вибираємо банк, який нам подобається (у кожного критерії свої, тому на цьому зупинятися не будемо) – ми вибрали Chase
 • заходимо в будь-яке відділення цього банку і йдемо до першої ж тьоті, яка нам посміхається :) (там такі будуть усі)
 • даємо їй паспорт і лист від роботодавця з адресою проживання, кажемо, що ми від неї хочемо і через 10 хв. отримуємо власний рахунок, іменну картку на руки, десь 3-5 вибачень стосовно того, що процедура зайняла надто багато часу, 1 вибачення, що нам довелося поставити підписи аж у 2-х місцях, а також десь 5-6 запитань у стилі “чи можу я ще чимось Вам допомогти?”.
Щасливі виходимо з банку і несемо реквізити рахунку нашому роботодавцю. Хоча ні, нести не треба, банк сам перешле їх роботодавцю по факсу!

Credit

Те, без чого ну ніяк не можна називатися Американцем, – це, звісно, Кредит. В штатах, напевне, немає жодної дорослої людини, котра б не мала кілька кредитів. Але тут є нюанси. Оскільки, Ви щойно приїхали і ще не маєте так званої Кредитної Історії (Credit History), то жодного кредиту Вам не дадуть (навіть самого малюсінького). Що робити у таких випадках? Все дуже просто – відкриваєте в банку Security Deposit, на який кладете певну суму грошей, і отримуєте пластикову картку з доступом до цього рахунку. Тепер кожного місяця тратите якусь суму (бажано, щоб це було менше половини тої суми, котру Ви туди поклали), і що найголовніше – справно, вчасно і повністю її повертаєте ще до завершення звітного періоду (тобто до кінця місяця). За це Вам починають нараховуватися бали по Вашій Кредитній Історії.
Врахуйте:
 • не кожен банк дає можливість відкрити такий Security Deposit (наприклад, наш Chase такого немає, тому будемо відкривати в Bank of America)
 • вже через рік (а то і пів року) перебування в штатах Ви зможете брати звичайні кредити в банку (хоча і на невеликі суми).
І пам’ятайте: кредитна історія у Вас одна, тому потрібно слідкувати, щоб її не зіпсувати!

Наразі більше не маю, що розповідати по цьому питанню, оскільки ми самі ще не пробували провертати такі “афери” :).

Popcorn

Тепер цікавіше. Якщо Ви не в змозі купити відро попкорну і на 2-х його з’їсти за один фільм, то який з Вас американець?? =) Ми принаймні спробували… Пішли в кіно, купили середній – Middle size попкорн, потратили $7 і, подивившись два фільми поспіль, нам вдалося знищити десь половину пакета. Так що нам до ідеалу ще далеко…

Cinema

Тепер про “два фільми поспіль”. Дивлячись, на систему, яка в них тут  діє в кінотеатрах, це просто злочин не сходити на два фільми за ціною одного =)). Ось як це було у нас.
 • Приходимо в кінотеатр, вибираємо фільм (Gangster Squad, 2013), купуємо квиток в 6-тий зал. Питаємо – а як же номер місця? А нам у відповідь – заходите в кінозал і сідаєте там де Вам подобається.
 • Рухаємося з квитками в сторону кінозалів, думаючи, що квиток в нас перевірять уже біля входу в конкретний. Але ж ні. Квиток перевіряють ще до входу на територію кінозалів.
 • Заходимо в зал, вибираємо найкращі місця (зайнятих на той момент було лише 2-а), дивимось фільм, їмо попкорн і запиваємо маленькою Кока-колою (десь 0.7 літра :)).
 • Виходимо з залу і тут зовсім випадково помічаємо, що в сусідньому йде фільм Квентіна Тарантіно, який ми ну дуже хотіли подивитися (Django Unchained, 2012). Працівників кінотеатру поряд немає, фільм починається за 5 хв. Ну як можна таке проігнорувати??
 • Заходимо в зал, вибираємо вже будь-які вільні місця (зайнято було майже все), дивимося безкоштовно класний фільм.
 • Виходимо з залу, зустрічаємо працівника кінотеатру, а він тобі – Thank you for visiting us і приходьте ще :).
Два фільми за ціною одного – необхідна і остання умова, яку потрібно виконати для того, щоб стати справжнім Українським Американцем!

6 comments:

 1. дякую Оля! дуже класно було почитати про всілякі такі факти :))

  ReplyDelete
 2. капець скільки всього.... то ж дуба можна дати, поки бігаєш між тим всім... ))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Та ні. Насправді тут все ЗНАЧНО простіше ніж в Україні. Багато речей можна робити онлайн, або просто по телефону. Але нам подавай живе спілкування, а не якусь електронщину :)

   Delete
 3. Хіхіхі )) Я так насміялась з Українських Американців )))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Оо, я цю статейку написала десь як тільки сюди приїхала ))) а зараз певно ще ого скільки б всяких пунктів додал )) але загалом десь отак воно все на початках і виглядає :)

   Delete